Bellahouston parkas Škotijoje

Bellahouston parkas, atidarytas 1895 metais, yra viešasis parkas pietinėje Glazgo pusėje. Iki 19-ojo šimtmečio pabaigos Bellahouston parkas buvo Maxwell Estate žemės ūkio sritis. Bellahouston parkas yra vieta, kur lokalizuojasi keletas sporto industrijos ir kultūros srities pastatų, dviračių takai, boulingo klubas ir kitos pramogos.

Bellahouston parkas atskleidžia nuostabius peizažus

Bellahouston parkas yra viešasis parkas pietinėje Glazgo pusėje, Škotijoje, tarp Mosspark, Craigton, Ibrox ir Dumbreck rajonų, kurio bendras plotas siekia 71 hektarą. Jis driekiasi aplink Ibrox kalvą centre, atsiveriant nuostabiems didžiosios miesto dalies vaizdams, išskyrus vaizdus į rytus, kuriuos temdo medžiai ir į pietus, kuriuos užstoja Mosspark kalvos. Atvykus į Glazgą tradiciniais ar pigiais skrydžiais ir apsilankius Bellahouston parke, pietinės dalies horizonte rytų Renfrewshire galima išvysti Ballageich (Balagich) kalvą, kylančią į 330 m aukštį.

Parko istorija

Iki 19-ojo šimtmečio pabaigos Bellahouston parkas buvo Maxwell Estate žemės ūkio sritis, kuri taip pat apėmė Maxwell parką, Pollok parką, Pollok pastatą ir Haggs pilį, čia buvo įkurdinta jojimo mokykla. 1895 metais žemė buvo nupirkta Glazgo Korporacijos ir 1896 metais atsidarė viešasis Bellahouston parkas. Gretimai esančios žemės buvo prijungtos prie parko 1901–1903 metais.

Svarbių renginių vieta

Bellahouston parkas yra vieta, kur dažnai buvo rengiami viešieji įvykiai, tokie kaip Imperijos paroda 1938 m., 1978 m.  – IAAF tarptautinis pasaulinis čempionatas, 1982 m. – popiežiaus Jono Pauliaus II vizitas į Škotiją  ir 2010 m. rugsėjo mėn.  – popiežiaus Benedikto XVI apsilankymas. Bellahouston parkas taip pat populiarus daugelio dūdmaišių varžybų rengimu, evangelisto Billy Graham apsilankymu 1980 metų pabaigoje, Coldplay koncertu 2005 – ųjų metų vasarą, Snow Patrol koncertu 2010 metais.

Tait bokštas buvo pastatytas ant kalvos parke ir buvo dalis 1938 m. vykusios Imperijos parodos dalis, tačiau Antrojo pasaulinio karo metu jis buvo sugriautas. Didžiulio granitinio akmens formos paminklas, skirtas atminti 1938 m. Iperijos parodą, yra netoli Bellahouston sporto centro ir buvo atidarytas karaliaus George VI 1937 m. liepos 9-ąją.

Sporto ir kultūros paslaugos

Atvykę į Glazgą tradiciniais ar pigiais skrydžiais, pamatysite, jog Bellahouston parkas yra vieta, kur lokalizuojasi keletas sporto industrijos ir kultūros srities pastatų. Tai yra Bellahouston sporto centras ir Meninio sporto meistriškumo rūmai, kurie išliko nuo 1938 – ųjų metų parodos. Glazgo slidinėjimo centre yra įkurta dirbtinė slidinėjimo trasa. Šiuo metu centras plečiamas. Taip pat yra miniatiūrinė golfo aikštelė, boulingo klubas, nuotykių žaidimų aikštelė, orientacijos kursas ir kt. 2006 m. kovą pradėtas dviračių takų įrengimas, greta Bellahouston kelio.

Popiežiaus vizitas

Popiežiaus Jono Pauliaus II vizitas 1982 m. birželį, kuris pritraukė maždaug 250 000 žmonių kongregaciją, buvo didžiausias aprašytas gyventojų susirinkimas miesto istorijoje. Nepaisant to, šis vizitas sukėlė tam tikrus neramumus. Romos Katalikų bažnyčia finansavo drenažo įrengimą vietovėje šalia Mosspark bulvaro, nes sritis dažnai būdavo patvinusi. Tai buvo padaryta tam, kad galėtų susirinkti didesnė tikinčiųjų minia. Taip pat buvo iškirsti keli medžiai, kad būtų pagerintas vaizdas į kalvą, kur turėjo būti matomas popiežius. Visa tai sukėlė protestus.

Naudinga informacija

Atvykę į Glazgą tradiciniais ar pigiais skrydžiais, pasiekti Bellahouston parką galite išsinuomotu automobiliu arba viešuoju miesto transportu. Jums tinkami 9, 25, 34, 54 ir 56 maršrutų autobusai. Taip pat galite vykti traukiniu. Išlipti turėtumėte Dumbreck geležinkelio stotyje, kuri yra visai netoli nuo parko. Jei vyksite metro, išlipkite Ibrox metro stotyje, kuri taip pat yra šalia parko.

Pigūs skrydžiai į Glazgą

Pigius lėktuvų bilietų pasiūlymus į Glazgą, Škotiją, teikia tokios aviakompanijos kaip Scandinavian Airlines, Air Baltic, KLM Royal Dutch Airlines ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Glazgą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Glazgo  oro uoste (angliškai „Glasgow Airport“). Nuo oro uosto iki miesto centro kursuoja Arriva 500 Glasgow Flyer ir AirDirect 757 ekspreso autobusai (kelionė trunka apie 20 minučių), taip pat galite pasiimti taksi ar išsinuomoti automobilį. Platesnė informacija apie susisiekimą nuo oro uosto interneto svetainėje www.glasgowairport.com.