Aviva stadionas Airijoje

Aviva stadionas – tai 2010 metų gegužės 14 d. vėl duris atvėręs stadionas Dubline, Airijoje, talpinantis iki 51.700 žiūrovų. Aviva stadionas yra nacionalinės Airijos regbio komandos namai ir Airijos Respublikos nacionalinės futbolo komandos namai. Be to, Aviva stadionas dabar yra vienintelis Airijos UEFA 4 kategorijos/ elitinis stadionas ir yra laimėjęs keletą apdovanojimų. 2013 metų gegužės mėnesį jame planuojama surengti Heineken Cup Final, tad pats laikas būtų pasirūpinti pigiais lėktuvų bilietais į Dubliną iš anksto.

Aviva stadionas Dubline, Airijoje

Aviva stadionas – tai 2010 metų gegužės 14 d.  vėl duris atvėręs stadionas Dubline, Airijoje, talpinantis iki 51.700 žiūrovų, kurie gali susėsti iš visų keturių stadiono pusių, apjuosdami areną. Originalus Aviva stadionas Lansdowne Road gatvėje veikė nuo 1872 metų ir prieš jį uždarant 2006 metais, jis buvo seniausias regbio stadionas visame pasaulyje ir vienas seniausių sporto stadionų Europoje. Šiandien Aviva stadionas dar žinomas ir Lansdowne Road pavadinimu, arba, pavyzdžiui, UEFA jį vadina tiesiog Dublino arena.

Aviva stadionas yra nacionalinės Airijos regbio komandos namai ir Airijos Respublikos nacionalinės futbolo komandos namai. Be to, Aviva stadionas dabar yra vienintelis Airijos UEFA 4 kategorijos/ elitinis stadionas ir yra laimėjęs keletą apdovanojimų, įskaitant Riai & Riba. Pagal UEFA ketvirtosios kategorijos reikalavimus, stadionas turi talpinti mažiausiai 10 000 žiūrovų, turėti 500 atskirų vietų svarbiems svečiams, jame turi būti įrengta 75 darbo vietos žurnalistams ir spaudos konferencijų salė, 25 vietos komentatoriams, 2 televizijos studijos, 25 vietos fotografams ir 4 kameroms. Futbolo aikštės matmenys turi būti 105 m ilgio ir 68 m pločio.

Nuo stadiono atidarymo 2010 metų gegužės mėnesį, šiame stadione pabuvojo daugiau nei 1,8 milijono lankytojų, stebėjusių regbio varžybas, ar įsigijusių kartu su tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais į Dubliną ir bilietus į futbolo varžybas ar kokį nors koncertą. 2011 metais šiame stadione vyko Europos futbolo lygos finalas, o 2013 metų gegužės mėnesį jame planuojama surengti Heineken Cup Final (lietuviškai: Heinekeno taurės finalas), tad jau vertėtų pradėti rūpintis pigiais lėktuvų bilietais į Dubliną iš anksto. Beje, visai neseniai, Aviva stadione koncertavo tokios pasaulinio garso žvaigždės kaip Lady Gaga ir Madonna.

Aviva stadiono struktūra

Aviva stadionas išskirtinis tuo, kad šiaurinis jo pirmagalis yra nuožulnus, o tai leidžia arenai būti nušviestai popietinės saulės spindulių – tai didelis pranašumas prieš kitus pasaulio stadionus. Stadionas sukurtas penkiomis pakopomis: apatinė ir viršutinė pakopos naudojamos bendrajai prieigai, antroji ir trečioji pakopos skirtos premium bilietų turėtojams, o ketvirtoji pakopa – verslo atstovų sektorius. Aviva stadione taip pat yra du rūsio lygiai ir septyni aukštai. Premium pakopoje telpa 11.000 žiūrovų, o verslo sektoriuje – 1300 žiūrovų. Likusios 38.700 sėdimosios vietos padalintos tarp viršaus ir apačios pakopų. Stadiono tariamai pernelyg maža talpa buvo plačiai kritikuojama dar iki jo atidarymo, atsižvelgiant į didelį sirgalių lankomumo skaičių per tarptautines Airijos regbio ir futbolo varžybas nuo 2007 metų. Tačiau, kaip jau minėta anksčiau, Aviva stadionas turi labai didelį privalumą – nuožulnų pirmagalį, kurio dėka stadione netrūksta šviesos.

Susisiekimas su Aviva stadionu

Iki Aviva stadiono geriausia vykti autobusais, nes Luas tramvajaus žalios linijos stotelė yra maždaug už 1.5 kilometro nuo stadiono, tad tektų paėjėti. Nuo Pembroke Road iki stadiono vykite Nr. 4, 5, 7, 8, 18, 45 arba 63 autobusais, kurie stoja maždaug 300 metrų atstumu nuo įėjimo į stadioną. Iki stadiono patogu vykti ir nuo Charlotte Quay – Nr. 2, 3, 50, 56 arba 77 autobusais, stojančiais maždaug 500 metrų atstumu nuo įėjimo į stadioną.

Pigūs skrydžiai į Dubliną

Pigius lėktuvo bilietus į Airijos sostinę Dubliną palankiausia įsigyti iš Ryanair, Aer Lingus, Scandinavian Airlines, Lufhansa ir kitų aviakompanijų. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Dubliną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi populiariausiame Airijoje Dublino oro uoste (Dublin Airport, DUB), nuo miesto centro nutolusiame apie 10 km. Pasiekti Dubliną iš oro uosto galima viešuoju miesto transportu – autobusais, taip pat taksi arba išsinuomotu automobiliu. Plačiau apie Dublino oro uostą – oficialioje jo interneto svetainėje www.dublinairport.com.