Auksinės kopos Bulgarijoje

Auksinės kopos – vienas seniausių Bulgarijos kurortinių kompleksų, esantis greta šalies vasaros sostine vadinamo Varnos miesto. Nuostabiais paplūdimiais ir naktiniu gyvenimu garsėjančiame kurorte beveik nėra vietinių gyventojų – Auksinės kopos sudarytos vien tik iš turizmui skirtos infrastruktūros – palei žavią Juodosios jūros pakrantę išsidėsčiusių viešbučių, restoranų, tavernų, pramogų zonų. Už švarutėlius ir sutvarkytus paplūdimius Auksinės kopos yra gavusios „Mėlynosios vėliavos“ apdovanojimą.

Auksinės kopos: piratų lobio istorija

Auksinės kopos (Златни пясъци) – vienas seniausių Bulgarijos kurortinių kompleksų, esantis greta šalies vasaros sostine vadinamo Varnos miesto. Pirmasis viešbutis Auksinių kopų kurorte atidarytas dar 1957 m., tačiau masinis turizmas čia prasidėjo prabėgus dar maždaug dešimčiai metų. Vienas iš Auksinių kopų simbolių, viešbutis „International“, buvo pastatytas 1968 m. Jis stovi visiškai šalia paplūdimio, pačiame kurorto centre, viešbučio viduje veikia didžiulis kazino. Kurorto pavadinimas kildinamas iš senos legendos. Pasakojama, jog vietoje, kurioje šiuo metu yra Auksinės kopos, piratai kadaise užkasė didžiulį aukso lobį, tačiau supykusi žemė atkeršijo negeriems žmonėms ir visą jų turtą pavertė nuosabiu aukso spalvos smėliu.

Kurortas be „čiabuvių“

Auksinės kopos yra antras pagal populiarumą Bulgarijos kurortinis kompleksas, dydžiu nusileidžiantis tik netoli Burgaso miesto įsikūrusiam Saulėtam krantui. Čia, kaip ir Saulėtame krante, praktiškai nėra vietinių gyventojų – kurortas sudarytas vien tik iš turizmui skirtos infrastruktūros – palei visą pakrantę išsidėsčiusių 2, 3, 4 ir 5 žvaigždučių viešbučių, restoranų, pramogų zonų ir kt. Nuostabaus Auksinių kopų paplūdimio ruožo ilgis – 3,5 km. Kai kuriose vietose jo plotis siekia net 100 metrų.  Už ekologiškai švarias pakrantes kurortas Auksinės kopos yra gavęs „Mėlynosios vėliavos“ apdovanojimą. Iš viso kurortinė Auksinių kopų teritorija užima 177 hektarus.

Pramogų nepritrūks net išrankiausiems

Šį kurortą ypač pamėgo turistai iš Skandinavijos šalių, tačiau Auksinėse kopose netrūksta poilsiautojų ir iš Rusijos, Vokietijos, Lenkijos, Čekijos bei kitų Centrinės Europos valstybių. Auksinės kopos, kaip ir Saulėtas krantas, garsėja aktyviu savo naktiniu gyvenimu, kuriuo ypač mėgaujasi jaunoji poilsiautojų karta. Kurorte veikia gausybė restoranų, barų su karaoke konkursais, naktinių disktotekų, lošimo namų. Čia gausu ir kitokio pobūdžio pramogų: rengiami tarptautiniai sportinių šokių konkursai, rodomi spektakliai, vyksta senų automobilių parodos ir lenktynės. Poilsiautojai gali apsilankyti Auksinių kopų vandens parke, lauko aikštelėse žaisti tenisą, tinklinį, krepšinį, mini golfą, važinėtis dviračiais. Paminėtina, jog Auksinių kopų kurorte teka gydomojo mineralinio vandens šaltiniai, turistų paslaugoms veikia ne vienas sveikatingumo centras.

Nenuobodžiauja ir didžiąją laiko dalį paplūdimiuose praleisti mėgstantys Auksinių kopų svečiai.  Jiems siūlomas platus įvairių atrakcijų spektras: kruizai po jūrą, pasiplaukiojimai vandens dviračiais, valtimis, slidėmis, kateriais ir vadinamaisiais „bananais“, nardymo treniruotės. Svarbu prisiminti, kad gultai ir paplūdimio skėčiai Auksinių kopų kurorte, kaip ir kitose Bulgarijos Juodosios jūros pakrantės turistinėse zonose,  yra mokami. Nenustebkite, jog kainos skirtingose paplūdimio vietose gali skirtis.

Šiltas ir oras, ir jūros vanduo

Pavargę nuo saulės spindulių ar aplinką norintys pakeisti turistai gali keliauti po kurorto apylinkes. Juk visai greta – taip pat Auksinėmis kopomis besivadinantis nacionalinis gamtos parkas, trečias pagal dydį Bulgarijos miestas Varna, žavus ir turistų mėgstamas Balčiko miestelis bei Kavarnos kurortas. Kurortinis sezonas Auksinėse kopose prasideda gegužės mėnesį ir trunka iki spalio. Vasarą oro temperatūra čia svyruoja tarp 28-30 laipsnių, o Juodosios jūros vadens temperatūra – tarp 22-28 laipsnių.

Atvykimas į Auksines kopas

Pigius lėktuvo bilietus įsigiję ir į Varną atskridę turistai vykti į Auksines kopas gali tiesiai iš oro uosto. Į kurortą, esantį 18 km į šiaurę nuo Varnos, veža 409 maršruto autobusas. Iš stotelės, esančios greta Varnos traukinių stoties, į Auksines kopas galima nuvykti 9, 89 ir 109 maršrutų autobusais, o iš kitų miesto rajonų į kurortinę zoną kursuoja 209 ir 309 maršrutų autobusai.

Pigūs skrydžiai į Varną

Į Varnos oro uostą (Летище Варна, VAR) pigius lėktuvo bilietus siūlo Austrian Airlines, Berlin Air, Germanwings, Wizz Air ir kitos aviakompanijos. Oro uostas įsikūręs už 8 km nuo Varnos miesto, kurio centrą pasiekti galima maždaug kas 15 min. nuo 5.45 val. ryto iki 23 val. vakaro kursuojančiais miesto autobusais. Plačiau apie Varnos oro uostą ir iš jo į miestą vykstantį transportą galima pasiskaityti oficialioje oro uosto interneto svetainėje www.varna-airport.com.