Aqvaria vandenų muziejus Švedijoje

Aqvaria vandenų muziejus – nors ir nedidelis, tačiau labai modernus ir turistų gausiai lankomas muziejus, kuriame pristatoma tropinių miškų bei jūrų aplinka bei gyvūnija, tiesa, dalis muziejaus vietos skirta pristatyti ir Skandinavijos upių gyvenimą. Tai puiki vieta smagiai praleisti laiką visai šeimai.

Aqvaria vandenų muziejus

Aqvaria vandenų muziejus yra įsikūręs Djurgården saloje, kurioje yra nemažai įvairių muziejų, atrakcionų parkas bei kitokių lankytinų objektų. Muziejus orientuojasi į Amazonės tropinius miškus, tropines jūras bei Šiaurės vandenis. Tai pats mažiausias ir kartu moderniausias muziejus Švedijoje, į kurį rekomenduojama užsukti visiems, nusprendusiems apžiūrėti Djurgården saloje esančius lankytinus bei pramoginius objektus.

Kiekvieną antradienį turistai, atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, 11, 13.30 bei 14.30 val. gali stebėti, kaip yra maitinami tropinių ir Skandinavijos vandenų gyventojai. O ketvirtadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais 14.30 val. galite stebėti, kaip yra maitinami muziejaus rykliai.

Muziejuje taip pat yra kavinė, turistai, atvykę tradiciniais ar pasinaudoję pigių skrydžių pasiūlymais, gali prisėsti terasoje, mėgautis gėrimais ir stebėti gražiąją Djurgården salą. Kai vanduo labiau patvinęs, kavinės terasoje, nusiėmę batus, galite įmerkti kojas į maloniai vėsų vandenį, gaivinantį pavargusį kūną. Taip pat muziejuje galima įsigyti įvairių su tropikais bei jūromis susijusių suvenyrų.

Gyvūnijos įvairovė

Aqvaria vandenų muziejus sudarytas iš kelių salių, atkuriančių vis kitokią tropinę aplinką ar jos aspektą. Vos patekę į muziejų, jJūs atsidursite itin drėgnoje ir šiltoje, gausiai medžiais bei augalija apsodintoje salėje, kurioje atkurta tropinių miškų aplinka bei dalis gyvūnijos. Čia, atsistoję ant pinto virvinio tiltelio, galite stebėti dirbtinį upelį, kuriame knibždėte knibžda vienos iš plėšriausių žuvų – piranijos, o aplink skraido drugeliai bei kitokie vabzdžiai.  Tropinį mišką atkurianti salė itin įdomi, joje kas 20 minučių čia keičiasi diena ir naktis, kartais pasigirsta kurtinantis griaustinis ir trumpam pasipila smulkutis tropinis lietus. Muziejuje galite susipažinti su net septynių jūrų, Skandinavijos ežerų bei tropinių miškų gyventojais, o taip pat su nuodingiausiomis, bet kartu ir gražiausiomis varlių rūšimis, paprastai gyvenančiomis tropiniuose Amazonės miškuose.

Turistai, atvykę tradiciniais ar pasinaudoję pigių skrydžių pasiūlymais, labiausiai žavisi akvariumo sale, kurioje galite pasijusti it atsidūrę jūros dugne – stebėti aplink besisukančius pulkus įvairių ryškiaspalvių žuvelių bei  jūros arkliukus, dugne augančius natūralius koralus bei prie akmenų prigludusias jūros žvaigždes, o tiesiai Jums virš galvos galite pamatyti praplaukiantį didžiulį ryklį. Kaip ir viso pasaulio tokio tipo muziejuose, taip ir šiame lankytojų simpatijas pavergia tropinių vandenų akvariumai, knibždantys gyvybe bei spinduliuojantys ryškiomis spalvomis, taip traukiančiomis mūsų akis.

Įdomus ir Skandinavijos upių gyvenimą atkuriantis akvariumas, kuriame galite išvysti, kaip vanduo srauniai teka nuo uolų ir įteka į Baltijos jūrą, kaip žemutiniuose vandenyse plaukioja lašišos bei kitos tradicinės upių žuvys. Tai itin moderni beveik meninė instaliacija, sužavinti daugelį lankytojų.

Naudinga informacija

Turistams, atvykusiems tradiciniais ar pasinaudojusiems pigių skrydžių pasiūlymais, verta žinoti, kad Aqvaria vandenų muziejus žiemos sezono metu pirmadieniais nedirba, o kitomis dienomis dirba nuo 10 iki 16.30 val. Vasaros sezono metu dirba be poilsio dienų nuo 10 iki 18 val.

Bilietas į vandenų muziejų suaugusiajam kainuoja 90 Švedijos kronų, vaikams nuo 6 iki 15 m. – 50, vaikams nuo 3 iki 5 m. – 25,  o senjorams darbo dienomis – 70. Turistams, atvykusiems tradiciniais ar pigiais skrydžiais ir  įsigijusiems „Stokholmo kortelę“ įėjimas nemokamas.

Pigūs skrydžiai į Stokholmą

Pigių skrydžių į Švedijos sostinę siūlo daugelis tradicinių bei pigių skrydžių aviakompanijų, tokių kaip Airbaltic, Estonian Air, Ryanair ir kt. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Stokholmą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi viename iš keturių Stokholmo oro uostų (Arlanda, Bromma, Skavsta, Vasteras), tad prieš įsigydami pigius lėktuvo bilietus pasitikrinkite, į kurį iš jų atvyksite. Susisiekimas tarp oro uostų bei miesto centro yra puikiai išvystytas, sostinės centrinę stotį nesunkiai pasieksite autobusu, traukiniu ar taksi.