Anne Frank muziejus Vokietijoje

Anne Frank muziejus Berlyne – tai išskirtinė proga susipažinti su šios mergaitės gyvenimo istorija ir jos parašyta knyga. Žydaitė, su šeima iš Frankfurto pabėgusi į Amsterdamą ir ten besislapstydama dvejus rašė dienoraštį, kurį išleido vienintelis iš jos šeimos gyvas likęs tėvas. Ekspozicijoje galėsite ne tik apžiūrėti to meto fotografijas, bet ir pasiklausyti interviu iš ją pažinojusių žmonių. Šis muziejus įdomus ne tik tiems, kurie paauglystėje skaitė Anne Frank knygą, bet ir visiems, besidomintiems Antruoju pasauliniu karu ir holokaustu.

Anne Frank muziejus Berlyne

Anne Frank muziejus – tai viena iš Anne Frank centro (Anne Frank Zentrum) dalių, kurioje galite pamatyti ekspoziciją pavadinimu „Anne Frank. Čia ir dabar.“ Čia galėsite išgirsti pasakojimus apie Anne Frank gyvenimo istoriją bei jos dienoraštį – vieną žymiausių, kažkada uždraustų publikuoti, knygų. Anne Frank – tai jauna žydaitė, holokausto auka, kuri su savo šeima pabėgo iš Frankfurto į Amsterdamą 1933 m. ir praleido savo gyvenimą slapstydamasi. Ji mirė Bergen – Belzeno koncentracijos stovykloje 1945 m., nesulaukusi šešioliktojo gimtadienio. Atvykę pigiais ar tradiciniais skrydžiais, muziejuje taip pat išgirsite ir filmuose pamatysite istorijas iš jaunų Berlyno žmonių, kalbančių šia tema, taip susiejant praeities įvykius su šiandienos gyvenimu.

Truputis istorijos apie muziejų

1994 m. Berlyne buvo įkurtas Anne Frank centras, tuo pačiu metu mieste pradėta ruošti keliaujanti ekspozicija pavadinimu „Anne Frank pasaulis 1929–1945“. Ši ekspozicija buvo parodyta šešiuose miesto rajonuose, taip pažymint 50-ąsias išsivadavimo iš Nacionalinio socializmo metines. Tam, kad ši ekspozicija būtų rodoma ir toliau, buvo įkurta Society Of Friends programa. To pagrindu Anne Frank centro veikla buvo plėtojama ir laikui bėgant Anne Frank centrai įsikūrė Didžiojoje Britanijoje ir JAV. Berlyno centrui bendradarbiaujant su Anne Frank namais Amsterdame, vokiečių centras buvo pagaliau atidarytas 1998 m. Nuo tada šį centrą aplanko daugelis turistų, jaunimo organizacijos ir moksleivių ekskursijos ne tik iš Berlyno, bet ir visos šalies.

Ekspozicija ir dienoraštis

Anne Frank muziejus iliustruoja josios gyvenimo istoriją, kurią galite pamatyti fotografijose, išgirsti interviu su jos tėvu, klasės draugu ir padėjėju. Anne tėvas – vienintelis iš besislapsčiusių likęs gyvas iš šeimos, kuris ir publikavo jos dienoraštį. Jame Ana aprašė gyvenimą slėptuvėje,  paaugliškas problemas,  gimstančius jausmus, savęs atradimą ir negęstantį tikėjimą gėrio pergale prieš blogį.

Naudinga informacija

Atvykę pigiais ar tradiciniais skrydžiais muziejų galite pasiekti viešuoju transportu: metro maršrutu U8 (išlipę stotelėje Weinmeisterstraße) arba tramvajais maršrutais M1, M4, M5 ir M6 (išlipę stotelėje Hackescher Markt). Anne Frank muziejus Berlyne atviras visomis savaitės dienomis, išskyrus pirmadienius, nuo 10 valandos ryto iki 18 valandos vakaro. Bilietas suaugusiam kainuoja 5 eurus, o nuolaidos taikomos 11–18 metų vaikams, studentams, pensinio amžiaus žmonėms, neįgaliesiems, šeimoms ir Berlyno miesto kortelę turintiems asmenims. Vaikams iki 10 metų įėjimas nemokamas. Muziejus pritaikytas neįgaliesiems.

Pigūs skrydžiai į Berlyną

Į Berlyno Schönefeld oro uostą (Flughafen Berlin-Schönefeld, SXF) pigius skrydžius siūlo Aer Lingus, EasyJet, Germanwings, Ryanair ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Berlyną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Oro uostas nuo Berlyno centro nutolęs apie 18  kilometrų. Iš oro uosto į miestą galima nusigauti traukiniu, autobusu arba specialiu oro uosto autobusiuku. Kelionė pastarąja transporto transporto priemone iki Berlyno Potsdamo aikštės trunka apie 25 minutes. ir kainuoja 6 eurus. Pigius bilietus įsigijusiems ir vėlai naktį į Berlyną atvykusiems žmonėms rekomenduojama naudotis traukiniu S9, vykti iki Ostkreuz stoties, o ten persėsti į traukinius S3, S7 arba S75.

Į Berlyno Tegel oro uostą (Flughafen Belin-Tegel, TXL) pigius lėktuvo bilietus siūlo Air Berlin, Air Baltic, Austrian Airlines, Czech Airlines, Finnair, Vueling aviakompanijos. Oro uostas yra visai šalia miesto, nuo centro nutolęs tik apie 8 km. Iš oro uosto į centrą kursuoja autobusai 109, X9 ir TXL, bilietas kainuoja apie 2-2,5 euro. Už kelionę į centrą taksi automobiliu gali tekti sumokėti 15-30 eurų.