Anfield stadionas Anglijoje

Anfield stadionas – vienos garsiausių Anglijos futbolo komandos „Liverpool“ namai. Daugiau nei 45 tūkst. žiūrovų talpinantis Anfield stadionas yra vienas seniausių ne tik Anglijoje, bet ir visame pasaulyje. Jis pastaytas dar 1884 m.

Anfield stadionas: XIX a. kvapas

Liverpulis – miestas šiaurės vakarų Anglijoje, kurį visame pasaulyje išgarsino ne tik legendinė britų muzikos grupė „The Beatles“, bet ir „Liverpool“ futbolo ekipa. „Liverpool“ – vienintelis Anglijos klubas, net penkis kartus laimėjęs prestižiškiausią Europos klubinio futbolo trofėjų UEFA Čempionų lygos taurę.  Namų rungtynes „Liverpool“ žaidžia senutėliame Anfield stadione, kuris yra vienas seniausių ne tik Anglijoje, bet ir visame pasaulyje. Anfield stadionas pastatytas dar 1884 m. „Liverpool“ komanda šiame stadione namų rungtynes žaidžia nuo XIX a. pabaigos, 1892 m. Keletą kartų rekonstruotame stadione šiuo metu telpa kiek daugiau nei 45 tūkst. žiūrovų. Visos vietos stadione yra sėdimos, nors iki 1994 m. buvo galima įsigyti ir stovimų  bilietų. Rekordinis žiūrovų skaičius – 61 905 – stadione buvo susirinkęs 1952 m., kai „Liverpool“ Anglijos taurės rungtynėse kovėsi su „Wolverhampton Wanderers“ komanda.  Planuojama, kad „Liverpool“ klubas netrukus persikels rungtyniauti į naują „Stenley Park“ stadioną. Netrūko kalbų, kad dėl šios priežasties nebereikalingas senasis Anfield stadioas bus nugriautas, tačiau ši idėja sulaukė gausybės skeptiškų vertinimų. Gali būti, kad Anfield stadionas liks stovėti kaip istorinis paminklas.

Populiarusis „Liverpool“ himnas

Stadione yra keturios, pavadinimus turinčios tribūnos – Spion Kop, Main Stand, Centenary Stand ir Anfield Road. Pavadinimai suteikti ir dviems įėjimams į stadioną. Vieni iš jų pavadinti buvusio ekipos trenerio Bobo Paisley vardu, kiti – taip pat „Liverpool“ treniravusio Billo Shankley vardu. Šalia stadiono stovi ir šio trenerio skulptūra su užrašu „He made the people happy“ (jis darė žmones laimingais). Tuo metu ant Shankley vartų užrašytas „Liverpool“ klubo šūkis „You‘ll Never Walk Alone“ (tu niekada nevaikščiosi vienas). Dainą tuo pačiu pavadinimu 1963 m. įrašė grupė „Garry and the Peacemakers“. Ji tapo „Liverpool“ klubo himnu ir išpopuliarėjo visame pasaulyje.

Turai po Anfield stadioną

Dauguma pigius lėktuvo bilietus įsigijusių ir į Liverpulį atskridusių keliautojų siekia apsilankyti „Liverpool“ komandos rungtynėse, tačiau jų metu patekti į Anfield stadioną labai sudėtinga. Bilietai dažniausiai būna išparduoti iš anksto arba juos užsirezervavę turi klubo nariai. Dėl šios priežasties anglai sudaro sąlygas Anfield stadione apsilankyti ne rungtynių metu. Anfield stadionas atidarytas kiekvieną savaitės dieną, į jį atvykstantiems svečiams yra parengti specialūs pažintiniai turai. Jų metu išgirstama išsami Anfield istorija, keliaujama po stadiono tribūnas, žaidėjų persirengimo kambarius, tunelį, skirtą išbėgti į aikštę ir t.t. Taip pat apsilankoma „Liverpool“ klubo muziejuje, kuriame sukaupta komandos trofėjų kolekcija, istorinės nuotraukos, yra daug garsių klubo žaidėjų aprangų akcentų. Apie Anfield stadione galimas ekskursijas, jų kompleksus ir jų kainas galima pasiskaityti oficialiame „Liverpool“ klubo interneto tinklalapyje www.liverpoolfc.tv.

Kaip pasiekti Anfield stadioną?

Pigius lėktuvo bilietus įsigiję ir į Liverpuli atskridę turistai Anfield stadioną gali pasiekti viešuoju miesto transportu. Iš Queens Square stotelės link Anfield stadiono kursuoja 17 maršruto autobusas, iš Paradise gatvės galima vykti 26 ir 27 maršrutų autobusais, o iš St.Johns Lane stotelės – 917 maršruto autobusu.

Pigūs skrydžiai į Liverpulį

Pigius skrydžius į Liverpulį, legendinės, visame pasaulyje išgarsėjusios muzikinės grupės the Beatles gimtinę ir Liverpool futbolo klubo namus, siūlo tokios aviakompanijos kaip Czech Airlines, Air Baltic ir KLM Royal Dutch Airlines. Lėktuvai leidžiasi Liverpulio John Lennon oro uoste. Pats oro uostas yra už maždaug 30 minučių nuo miesto centro automobiliu arba taksi. Iš oro uosto iki miesto centro nuo pirmadienio iki sekmadienio mažais laiko tarpo intervalais kursuoja Arriva AIRLINK 500 autobusas.