Amsterdamo arena Nyderlanduose

1996 m. duris atvėrusi Amsterdamo arena yra pirmoji arena Europoje su slenkančiu stogu. Arena tapo namais futbolo klubo AFC Ajax komandai, o koncertus čia jau surengė tokios pasaulinio garso žvaigždės kaip Tina Turner, The Rolling Stones, Celine Dion, Madonna, Michael Jackson ir kt. Šioje garsioje arenoje galite apsilankyti ir Jūs, atvykę pigiais skrydžiais į Amsterdamą.

Amsterdamo arena Nyderlanduose

1996 metais duris atvėrė didžiausias Olandijoje stadionas – Amsterdamo arena. Statinio statyba užtruko net 3 metus ir pareikalavo 140 mln. eurų investicijų. Arenoje vyksta futbolo rungtynės, žaidžiamas Amerikietiškas futbolas, rengiami koncertai ir kiti svarbūs renginiai. Amsterdamo arena tapo pirmuoju stadionu Europoje su nuvažiuojančiu stogu. Čia vienu metu futbolo rungtynes gali stebėti 52342 aistruolių, o koncertams yra suformuojama 68000 vietų, kai scena yra montuojama arenos centre bei 50000, kai scena montuojama arenos gale ir 35000 vietų – kai scena montuojama rytinėje dalyje. Jau yra paskelbta, kad 2013 metais Amsterdamo arenoje vyks EUFA lygos finalinės rungtynės, tad nepamirškite, kad pats laikas pradėti ieškoti pigių lėktuvo bilietų.

Amsterdamo arena nuo 1996 m. yra futbolo klubo AFC Ajax būstinė, o iki 2007  m. čia namai būdavo ir Amerikietiškojo futbolo klubo – Amsterdam Admirals. Arenoje jau koncertavo tokios pasaulinio lygio žvaigždės kaip Celine Dion, Madonna, Michael Jackson, Andre Hazes, The Rolling Stones ir kt.

Istorija

Amsterdamas buvo vienas iš šešių kandidatų rengti 1992 metų olimpines žaidynes. 1986 metais buvo parengtas naujo Olimpinio stadiono projektas, tačiau visgi, kai Olimpines žaidynes rengti buvo patikėta Barselonai, naujojo statinio planai buvo pamiršti. 1987m. įkūrus Amsterdamo miesto sporto fondą, vėl buvo pradėta kalbėti apie naujo stadiono poreikį. 1990 m. buvo parengtas naujas projektas, apimantis ir senojo 1986 m. projekto idėjas. Arenoje buvo numatyta įrengti futbolo aikštę ir bėgimo taką, o visą kompleksą turėjo dengti stogas. Vėliau dar kartelį buvo nuspręsta keisti Amsterdamo arenos dizainą – lengvosios atletikos takas buvo panaikintas, vietų skaičius sumažintas iki 50000, o įprastinį stogą numatyta pakeisti pagal poreikį judančiu stogu. 1993 metais Olandijos valdžia išdavė leidimą stadiono statybai.

Pirmasis arenos pamatų polis buvo padėtas 1993 m. lapkričio 26 d. konstrukcijos statybą, kuri užtruko tris metus, vykdė Ballast Nedam bei Royal BAM Group kompanijos. 1996 metais įvyko Amsterdamo arenos atidarymo renginys, kuriame dalyvavo Olandijos karalienė Beatričė. Pirmuosius tris koncertus stadione surengė dainininkė Tina Turner savo pasaulinių gastrolių metu. Į koncertus susirinko virš 160000 gerbėjų. Stadiono atidarymo proga buvo rengiamas specialus maratonas, kurio metu 375 bėgikai nubėgo virš 1400 kilometrų per visą Olandiją, kol atnešė deglą į areną. Pirmąsias futbolo rungtynes Amsterdamo arenoje sužaidė AFC AJax bei Milano futbolo klubai.

Naudinga informacija

Visi smalsuoliai gali įsigyti į maždaug valandos trukmės ekskursijas po Amsterdamo areną, tą galite padaryti ir Jūs, atvykę į Amsterdamą pigiais skrydžiais. Turai prasideda 11, 12.30, 14.30, 16.30 val. pirmadieniais–penktadieniais bei 11.30, 12.15, 14.45 ir 16.30 val. – šeštadieniais. Jeigu arenoje vyksta renginiai, tuomet ekskursijų laikas gali būti keičiamas. Bilietų kaina – 12 eurų, o išankstinė rezervacija nėra būtina. Tam tikromis dienomis galima iš anksto įsigyti 5 eurus kainuojančius specialius bilietus patekti į žaidėjų persirengimo kambarius.

Amsterdamo arena yra įsikūrusi verslo rajone, maždaug 10 kilometrų nuo miesto centro. Čia susitelkę žinomiausi Amsterdamo barai, kino salės, prekybos centrai, restoranai, todėl pramogų aplink tikrai nepristigs. Lengviausia atvykus į Amsterdamą pigiais skrydžiais į areną nuvykti traukiniu ar metro. Iš centrinės Amsterdamo stoties vykite į Bijlmer ArenA stotį. Kelionėje užtruksite iki 15 minučių. Su metro užtruksite kiek ilgiau, o keliauti reikia į tą pačią Bijlmer ArenA stotį. Jeigu vykstate iš miesto centro – tiks linija 54, o jeigu iš pietinės ar vakarinės miesto dalies – linija 50. Keliaujantiems į Amsterdamo areną automobiliu, reikėtų rinktis A2 greitkelį.

Pigūs skrydžiai į Amsterdamą

Pigiais lėktuvo bilietais į Amsterdamą prekiauja Air Baltic,  LOT Polish Airlines, Eurolot, Chezch Airlines, Vueling ir kitos aviakompanijos. Nuorodoje galite sužinoti, kas siūlo pigiausius skrydžius į Amsterdamą Jūsų pageidaujama data. Pigių skrydžių avialinijų lėktuvai leidžiasi Amsterdamo Schipol (Luchthaven Schiphol, AMS) oro uoste, nuo miesto centro nutolusiame per 10 km. Iš oro uosto iki miesto centro patogiausia vykti tiesioginiais traukiniais – geležinkelio stotis įsikūrusi greta oro uosto. Traukinių bilietus galima įsigyti specialiuose geltonuose bilietų automatuose. Kelionė iki miesto traukiniu trunka maždaug 15-20 min. Atvykus pigiais skrydžiais, susipažinti su žaviu Amsterdamo centru galima vaikščiojant pėstute, važinėtis išsinuomotais ir mieste itin populiariais dviračiais, galima rinktis ir laivus-autobusus. Plačiau su Amsterdamo transporto sistema galite susipažinti interneto svetainėje www.amsterdam.info.