Amstelio parkas Nyderlanduose

Amstelio parkas – tai stebuklinga vieta tiek jauniems, tiek ir seniems lankytojams. Parke yra įdomių skirtingų sodų, įvairių atrakcionų vaikams, kavinė, dvi galerijos, mini golfo aikštelė, nedidelis zoologijos sodas bei daugelis kitokių linksmybių, kurių dėka, kiekvienas lankytojas, atvykęs čia pigiais skrydžiais, galės puikiai pailsėti ir papramogauti. Šiandien Amstelio parkas yra vienas iš dviejų populiariausių parkų Amsterdame.

Amstelio parkas – puiki vieta poilsiui ir laisvalaikiui

Amstelio parkas – tai didelis parkas, įkurtas 1972 metais, pietinėje Amsterdamo dalyje, kaip antroji pasaulinio masto sodo mugė – Floriade. Ši įspūdinga paroda buvo sukurta viso pasaulio profesionalių sodininkų. Nuo to laiko, kai mugė baigėsi, parkas buvo atidarytas visuomenei, stengiantis išlaikyti pirminį išplanavimą. Parko viduje yra keletas įdomių sodų, įvairūs atrakcionai vaikams, kavinė, restoranas, dvi galerijos (stiklinis namas ir oranžerija), mini golfo aikštelė bei nedidelis zoologijos sodas. Taip pat yra labai didelė vaikų žaidimų aikštelė ir nedidelis traukinys, vežiojantis lankytojus po parką. Dėl savo atrakcionų ir įvairių skirtingų sodų gausos, šiandien Amstelio parkas yra vienas iš dviejų populiariausių parkų Amsterdame.

Parkas išsidėstęs palei Amstel upę. Išėjus iš parko per jo galinį įėjimą Amsteldijk kryptimi, pamatysite upės tėkmę bei lygumų kraštovaizdį kitame krante. Einant dešinėn, išvysite didelį ir didingą Rieker vėjo malūną, stovintį nuo 1636 m. Iškart už jo yra mažas bronzinis Rembrandto paminklas, kuris ateidavo čia iš Amsterdamo palei upę ir tapydavo kraštovaizdį. Kai kurie iš šių Amstel upės vaizdų vėliau buvo platinami visuomenei.

Specialieji sodai

Nepaisant to, kad buvo prarasta apie 30 procentų didesnių medžių, dėl jų ligų užpuolusių prieš dešimtmetį, Amstelio parkas vis tiek išlieka gražus parkas, laikomas botanikos sodu. Yra keletas labai griežtai prižiūrimų atskirų sodų, rododendro slėnis su 139 rūšimis augalų (8000 krūmų, kai kurie iš jų net 4 metrų aukščio), Rosarium (rožių sodas), Belgijos vienuolyno sodas, drugelio draugiškas sodas ir kiti. Deja, ne daug kas liko iš japoniškojo sodo. Įdomus mažas namelis imituoja garsaus olandų architekto Rietveld architektūros stilių.

Linksmybės vaikams

Jei atvykote į Amsterdamą pigiais ar tradiciniais skrydžiais kartu su vaikais, tai Amstelio parkas yra puiki vieta apsilankyti su jais. Tiesiai prie pagrindinio įėjimo (Hoofdingang) pamatysite mažo traukinio stotelę, kuris per visą vasarą vežioja lankytojus po parką. Už stotelės yra mažas betoninis tiltas, kuris nuves jus į gyvatvorės labirintą. Jis yra gana ilgas (348 m), bet nelabai sunkus, todėl vaikams bus labai smagu. Einant toliau į kairę nuo pagrindinio įėjimo, rasite daugiau atrakcionų vaikams, tokių kaip, avių ir ožkų ūkis, jodinėjimas poniu ir kitokių linksmybių.

Didelis parkas su daug įvairių atrakcionų, tylus ir gerai prižiūrimas, su plačiais takais, skirtais ilgiems ir ramiems pasivaikščiojimams, yra puiki laisvalaikio vieta tiek jauniems, tiek ir seniems vietiniams bei atvykusiems iš kitų šalių pigiais skrydžiais lankytojams.

Naudinga informacija

Amstelio parkas atidarytas kasdien nuo 8:00 val. iki saulėlydžio. Parke įleidžiami tik pėstieji, todėl, jei atvažiuosite dviračiu, teks jį palikti šalia įėjimo.

Parką galima pasiekti autobusu 62 linija, išlipant sustojime Weerdestein. Einant pėsčiomis nuo RAI stoties, kelionė truks apie 7 min. Norėdami vykti traukiniu, savo maršrutą nustatyti galite interneto svetainėje www.ns.nl. Na, o atvykus automobiliu, jį palikti galėsite automobilių stovėjimo aikštelė, kuri nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 9.00 iki 19.00 val. kainuoja 1,40 EUR/val. Dienos bilietas kainuoja 8,40 €. Šeštadieniais ir sekmadieniais aikštelė yra nemokama.

Pigūs skrydžiai į Amsterdamą

Pigiais lėktuvo bilietais į Amsterdamą prekiauja Air Baltic, LOT Polish Airlines, Eurolot, Chezch Airlines, Vueling ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Amsterdamą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių avialinijų lėktuvai leidžiasi Amsterdamo (Luchthaven Schiphol, AMS) oro uoste, nuo miesto centro nutolusiame per 10 kilometrų. Iš oro uosto iki miesto centro patogiausia vykti tiesioginiais traukiniais – geležinkelio stotis įsikūrusi greta oro uosto. Traukinių bilietus galima įsigyti specialiuose geltonuose bilietų automatuose. Kelionė iki miesto traukiniu trunka maždaug 15–20 min. Atvykus pigiais skrydžiais, susipažinti su žaviu Amsterdamo centru galima vaikščiojant pėstute, važinėtis išsinuomotais ir mieste itin populiariais dviračiais, galima rinktis ir laivus–autobusus. Plačiau su Amsterdamo transporto sistema galite susipažinti interneto svetainėje www.amsterdam.info.