Alesundo muziejus Norvegijoje

Alesundo muziejus, datuojamas nuo 1919 metų, įdomių artefaktų, nuotraukų ir tapybos darbų pagalba pristato miesto istoriją. Alesundo muziejuje esančios nuolatinės ekspozicijos nagrinėja skirtingus Alesundo miesto industrinius aspektus – kaip žvejybos miesto, kaip laivybos ir prekybos uosto, bei pramonės centro. Čia akcentuojami pagrindiniai miesto įvykiai, tarp jų ir 1904 metų didysis miesto gaisras, 1940–1945-ųjų vokiečių okupacijos metai ir Antrasis Pasaulinis karas. Vokiečių okupacijos eksponatai ypatingai sudomina ne retą lankytoją.

Alesundo muziejus Norvegijoje

Įsikūręs pačiame Alesundo miesto centre, Norvegijoje, Alesundo muziejus atveria puikų vaizdą – miesto uostą ir muziejaus parką. Pats muziejaus pastatas yra datuojamas nuo 1919 metų, ir šiandien jo išskirtiniame charakteryje vis dar juntami ankstesnių epochų požymiai. Alesundo muziejus pristato miesto istoriją per įdomius artefaktus, nuotraukas ir tapybos darbus. Alesundo muziejuje esančios nuolatinės ekspozicijos nagrinėja skirtingus Alesundo miesto industrinius aspektus – kaip žvejybos miesto, kaip laivybos ir prekybos uosto, bei pramonės centro. Čia akcentuojami pagrindiniai miesto įvykiai, tarp jų ir 1904 metų didysis miesto gaisras, po kurio įvykdyta rekonstrukcija įtakojo Alesundo miesto unikalią vietą Norvegijos architektūros istorijoje dėl dekoratyvinio architektūros stiliaus bruožų. Tarp kitų, čia nagrinėjamų istorinių įvykių yra 1940–1945-ųjų vokiečių okupacijos metai ir Antrasis Pasaulinis karas. Vokiečių okupacijos metų eksponatai yra ypatingai įdomūs.

Seniausias muziejaus pastatas… baltasis perlas… Uræd knyga

Seniausias Alesundo muziejaus pastatas yra svirnas, datuojamas  nuo 1812 metų, jis stovi muziejaus komplekso centre. Dalis svirno interjero buvo paversta senovinio stiliaus parduotuve. Alesundo muziejaus kieme stovi čionykščių taip vadinamas baltasis perlas – viena iš Norvegijos pirmųjų gelbėjimo valčių. Ji buvo taip meistriškai padaryta, kad Norvegijos kapitonas Ole Brude 1904–1905 metais kartu su savo įgula per penkis mėnesius sugebėjo kirsti Šiaurės Atlantą. Muziejuje galėsite už 199 NOK įsigyti Uræd knygą, pasakojančią istoriją apie Ole Brude ir jo įgulą bei įtemptą kelionę per Atlantą. Ši knyga yra originalios, taip pat muziejuje eksponuojamos knygos kopija, papildyta puikiomis nuotraukomis. Tai įdomi ir neįprasta dovana angliškai skaitantiems draugams ar artimiesiems, neįsigijusiems su Jumis pigių lėktuvų bilietų į Alesundą, Norvegiją.

Tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais atvykę į Alesundą ir aplankę Alesundo muziejų, pasivaikščiokite po aplinkines apylinkes ir atraskite žvejybos vietas, apžiūrėkite laivus ir apsilankykite netoliese esančiame Žvejybos muziejuje, kur išsamiai pasakojama apie svarbią Alesundo istorijos dalį – žvejybą ir žvejybos verslą.

Naudinga informacija muziejaus lankytojams

Alesundo muziejus  randasi adresu: Aalesunds Museum, Rasmus Rønnebergsgt. 16, 6002 Ålesund. Kadangi Alesundo muziejus randasi miesto centre, jis lengvai pasiekiamas pėsčiomis. Informacija apie muziejų teikiama kontaktais: Tel.: +47 70 12 31 70, el. paštu: aalesunds.museum@c2i.net. Taip pat platesnę informaciją, kaip nuvykti iki muziejaus ir miesto žemėlapį rasite interneto svetainėje www.aalesunds.museum.no.

Muziejaus darbo laikas yra: 01/01 – 30/04 pirmadieniais – penktadieniais 09:00-15:00 val., savaitgaliais uždarytas; 01/05 – 15/06 pirmadieniais – penktadieniais 09:00 – 15:00 val, šeštadieniais uždarytas, o sekmadieniais 12:00- 15:00 val.; 16/06 – 20/08 pirmadieniais – penktadieniais  09:00 – 15:00 val., šeštadieniais 11:00 – 15:00 val., sekmadieniais 12:00 – 16:00 val.; 21/08 – 30/09 pirmadieniais – penktadieniais 09:00 – 15:00 val., šeštadieniais uždarytas, o sekmadieniais darbo laikas yra 12:00 – 16:00 val.

Bilietų kainos suaugusiems yra 50 NOK, vaikams – 20 NOK, šeimai – 90 NOK. Kompleksiniai bilietai trims Alesundo muziejams (Alesundo muziejus, Žvejybos muziejus ir Sunnmore muziejus) suaugusiems kainuoja 120 NOK, vaikams – 35 NOK, šeimai – 240 NOK.

Pigūs skrydžiai į Alesundą

Pigius lėktuvų bilietus į Alesundą, Norvegiją, parduoda tokios aviakompanijos kaip Air Baltic ir Scandinavian Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Alesundą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Alesundo „Vigra“ oro uoste. Nuo oro uosto iki Alesundo miesto centro kursuoja oro uosto autobusas (tvarkaraštis atitinka skrydžių laiką, tik būtina išsigryninti pinigus, nes atsiskaitymas banko kortelėmis negalimas). Autobuso bilieto kaina – apie 80 NOK, kelionė iki Alesundo miesto centro trunka apie 25 minutes. Nuo oro uosto galite vykti ir taksi, kelionė truks trumpiau, apie 15 minučių, tik kaina šoktelės iki 330 NOK. Jei ketinate išsinuomoti automobilį, kelių maršrutus rasite interneto svetainėje www.avinor.no.