Aladzha vienuolynas Bulgarijoje

Aladzha vienuolynas – uolose įsikūręs viduramžių stačiatikių vienuolyno komplekas. Dėl savo istorijos, originalumo ir didelės svarbos Aladzha vienuolynas buvo paskelbtas Bulgarijos kultūros ir antikos nacionaliniu paminklu, kuris dabar nuolat lankomas turistų. Apsilankę vienuolyne galėsite žavėtis išskirtinėmis, originaliomis vienuolyno patalpomis, gražiomis freskomis ir puošniais tapybos darbais.

Aladzha vienuolynas

Bulgarija – viena seniausių šalių Europoje. Ji garsėja šimtametėmis tradicijomis, gilia istorija ir gausybe turistų lankomų vietų. Bulgarijos miestas Varna – šalies pažiba, nuolat sulaukianti turistų dėl nuostabių vietovių, originalių statinių, muziejų, parkų. Vienuolynai, kurių Bulgarijoje galima suskaičiuoti tikrai daug, yra nuolat lankomi ir mėgstami turistų. Aladzha vienuolynas (angl. Aladzha Monastery) – uolose įsikūręs viduramžių stačiatikių vienuolyno kompleksas. Aladzha vienuolynas įsikūręs šiaurės rytų Bulgarijoje, 17 km į šiaurę nuo Varnos.

Trumpa vienuolyno istorija

Tikslių duomenų kada buvo įkurtas Aladzha vienuolynas nėra, tačiau manoma, kad jis egzistavo jau XI a., kuomet Aladzha vienuolyne apsigyveno atsiskyrėliai. Taip pat turima duomenų, kad uolų, kuriose dabar yra Aladzha vienuolynas, urvai buvo apgyvendinti jau ankstyvajame Bizantijos laikotarpyje. XIV a., kuomet Osmanai užkariavo Bulgariją, Aladzha vienuolynas buvo apleistas, o XV –XVI a. jame jau niekas nebegyveno.

Vienuolyno pavadinimo kilmė

Krikščioniškas Aladzha vienuolyno pavadinimas nėra žinomas iki šiol, tačiau šiandieninis vienuolyno pavadinimas kilęs iš turkiško žodžio aladjha, kuris išvertus į lietuvių kalbą reiškia spalvotas, arba persų – arabų kalbos žodžio aladzha, kuris išvertus į lietuvių kalbą reiškia margas. Manoma, kad toks pavadinimas siejamas su vienuolyne esančiais margais ir spalvingais tapybos darbais. Neįtikėtinai gražios ir spalvingos freskos vienuolyne atsirado apie XIII a., tačiau iki šių dienų yra išlikusios vos kelios šios nuostabios freskos. Dėl savo istorijos, originalumo ir didelės svarbos Aladzha vienuolynas buvo paskelbtas Bulgarijos kultūros ir antikos nacionaliniu paminklu.

Kodėl verta aplankyti Aladzha vienuolyną?

Šiandien Aladzha vienuolynas nėra apgyvendintas vienuolių ir kaip vienuolynas jis neveikia. Kaip jau buvo minėta, Aladzha vienuolynas dabar yra nacionalinis kultūros paminklas ir muziejus, nuolat lankomas turistų. Pigiais ar tradiciniais skrydžiais atvykę į Aladzha vienuolyną, turėsite galimybę išvysti gilia senove dvelkiančias vienuolyno patalpas ir įspūdingą aplinką. Aladzha vienuolynas yra padalintas į du aukštus, o bendras vienuolyno aukštis yra apie 40 metrų. Žemutiniame vienuolyno aukšte pamatysite vienuolių virtuvę, valgomąjį, mažą bažnyčią. Užkopę aukščiau pamatysite vienuolyno koplyčią. Tačiau tai nėra vienintelė koplyčia Aladzha vienuolyne. Koplyčios įrengtos ir dar keliose vienuolyno vietose. Jos, kaip ir visos vienuolyno sienos, išpuoštos freskomis, piešiniais, kuriuose vaizduojami angelai ir Jėzau atvaizdas.

Apie 600 – 700 metrų nuo vienuolyno, išvysite įspūdingas katakombas. Deja, per amžius jos labai stipriai nukentėjo, tačiau tai ką išvysite, bet kuriuo atveju Jums paliks ne mažesnį įspūdį, negu pats Aladzha vienuolynas. Atvykę į vienuolyną Jūs galėsite ne tik mėgautis neapsakomą įspūdį keliančiais vaizdais, tačiau įsigyti vienuolyno modeliukų, suvenyrų ir informacinės medžiagos, kuria ten nuolat prekiaujama.

Naudinga informacija

Aladzha vienuolynas nuo Varnos oro uosto nutolęs apie 25 km. Čia galite atvykti automobiliu arba visuomeniniu transportu. Vienuolynas dirba ir lankytojus priima kiekvieną darbo dieną nuo 9.00 val.

Pigūs skrydžiai į Varną

Į Varnos oro uostą (Летище Варна, VAR) pigius lėktuvo bilietus siūlo Austrian Airlines, Berlin Air, Germanwings, Wizz Air ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Varną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Varnos oro uostas įsikūręs už 8 km nuo Varnos miesto, kurio centrą pasiekti galima maždaug kas 15 min. nuo 5.45 val. ryto iki 23 val. vakaro kursuojančiais miesto autobusais. Plačiau apie Varnos oro uostą ir iš jo į miestą vykstantį transportą galima pasiskaityti oficialioje oro uosto interneto svetainėje www.varna-airport.com.