Aeroseum aviacijos muziejus Švedijoje

Aeroseum aviacijos muziejus yra unikalus muziejus, suteikiantis galimybę ne tik apsilankyti kažkada buvusiuose slaptuose kariniuose bunkeriuose, pamatyti karinę techniką, susipažinti su jos raida, bet ir patirti smagių nuotykių. Daugumą eksponatų muziejuje galima paliesti savomis rankomis, o kai ką net išbandyti patiems. Muziejus taip pat suteikia progą išbandyti tikrą skrydžių simuliatorių!

Aeroseum aviacijos muziejus – unikalus muziejus unikalioje vietoje

Aeroseum aviacijos muziejus buvo įkurtas 1999 m., kai buvo nuspręsta, kad yra būtina išsaugoti karališkąjį Švedijos oro laivyną bei netoli oro uosto esančius aviacijos angarus. Aeroseum aviacijos muziejus yra unikalus muziejus, kviečiantis lankytojus, atvykusius tradiciniais ar pigiais skrydžiais, pasižvalgyti po anksčiau buvusią slaptą karinę bazę bei sužinoti apie lėktuvų, naikintuvų, sraigtasparnių istoriją.

Vienas šalia kito yra du didžiuliai angarai, įrengti maždaug 30 metrų po žeme. Vieno jų plotas siekia 8000 kvadratinių metrų, o kito net 22000. Būtent šiame, didžiausiame angare, yra įsikūręs Aeroseum aviacijos muziejus. Šie angarai, įrengti uolingoje vietovėje, buvo iškalti uoloje ir atidaryti 1942 m. Teigiama, kad tokio tipo angarai yra pirmieji visame pasaulyje.

Aeroseum aviacijos muziejus lankytojams, atvykusiems tradiciniais ar pigiais skrydžiais, siūlo pamatyti daugybę skirtingų modelių lėktuvų bei sraigtasparnių.  Eidami nuo vieno prie kito eksponato, galite pastebėti, kaip vystėsi technika bei kaip tobulėjo lėktuvų formos. Prie kai kurių eksponatų stovi plastikiniai manekenai, aprengti originalia to meto apranga. Tai sustiprina įspūdį ir priverčia pasijusti it nukeliavus į praeitį. Muziejuje galite ir pamatyti keletą automobilių, taip pat kažkada skirtų karo ir krašto apsaugos reikmėms.

Aeroseum aviacijos muziejus atskleidžia ne tik aviacijos, bet ir bent dalinai atspindi Šaltojo karo situaciją. Vienoje iš parodų salių galite sužinoti, kaip karo metu dirbdavo Švedijos šnipai, kokia technika naudodavosi, kaip šifruodavo ir kur slėpdavo slaptus įrašus. Galite netgi pamatyti keletą tikrų įrašų ir net tušinukus, su kuriais jie rašydavo!

Tradiciniais ar pigiais skrydžiais atvykusiems lankytojams, ištroškusiems nuotykių bei unikalių patirčių, Aeroseum aviacijos muziejus siūlo pasėdėti piloto kėdėje, paspaudyti mygtukus, pastumdyti vairalazdę, tiesa, lėktuvu Jūs nepakilsite, tačiau puikūs skrydžių stimuliatoriai, kuriuos naudoja ir tikri pilotai, Jums padės patirti nepamirštamą nuotykį.  Be to, muziejuje viską, kas nėra aptverta virvėmis ar apribota stiklinėmis spintomis, galima paliesti ar net išbandyti.

Naudinga informacija keliautojams

Aeroseum aviacijos muziejus dirba visas savaitės dienas, išskyrus pirmadienius, nuo 11 iki 18 val. Paskutiniai lankytojai, atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, priimami likus valandai iki muziejaus uždarymo.

Bilietas suaugusiajam į aviacijos muziejų kainuoja 80 kronų, vaikams nuo 4 iki 16 metų – 40 kr. Nemokamai įleidžiami vaikai iki 4 metų. Pageidaujantys gali gauti gido paslaugas, taip pat muziejuje galima išsinuomoti ir audio gidą, įrašai pateikiami kelios pagrindinėmis užsienio kalbomis. Įrangos nuomos kaina – 30 kr.

Viešasis Gėteburgo transportas

Gėteburgo viešojo transporto sistema yra gerai išvystyta, todėl juo naudodamiesi lengvai pasieksite pasirinktas lankytinas vietas. Po miestą kursuoja autobusai, tramvajai bei traukiniai. Atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, galėsite pasirinkti vieną iš Jums labiausiai tinkančių  bilietų rūšių. Vienkartinis bilietas kainuoja 24 kronas, o vienos dienos bilieto kaina siekia 75 kr. Daugiau apie viešąjį Gėteburgo transportą galite sužinoti apsilankę oficialioje miesto visuomeninio transporto svetainėje. Norėdami pasiekti muziejų, turėtumėte važiuoti 35 autobusu iki Granhäll stotelės, o tuomet dar paėjėti apie 10 minučių.

Pigūs skrydžiai į Gėteburgą

Pigius lėktuvų bilietus kelionei į Gėteburgą, antrą pagal dydį Švedijos miestą, didelę reikšmę turintį dėl jame esančio jūrų uosto, siūlo tokios aviakompanijos kaip Finnair, Lufthansa, Scandinavian Airlines, SN Brussels Airlines ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Gėteburgą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Gėteburgo miesto oro uoste. Nuo oro uosto Nils Ericson terminalo kursuoja oro uosto autobusai, vykstantys iki Gėteburgo centro bei geležinkelių stoties. Kelionė į vieną pusę, suaugusiems kainuoja apie 79 kronas, vaikams nuo 8 iki 17 metų – apie 65 kronas. Netoli oro uosto kursuoja ir visuomeninio transporto Nr. 36 autobusai, stojantys „Säve flygplats“ stotelėje.