Abbey Road gatvė Anglijoje

Londone, Abbey Road gatvėje esanti pėsčiųjų perėja drąsiai galėtų pretenduoti į pačios žymiausios pasaulio pėsčiųjų perėjos titulą. Šią šiaurinio Londono vietą 1969-aisiais išgarsino legendinė britų roko grupė „The Beatles“: Abbey Road gatvės perėja su ją kertančiais grupės muzikantais įamžinta ant „bitlų“ albumo „Abbey Road“ viršelio. Iki šiol šioje vietoje tokia pačia poza mėgina įsiamžinti tūkstančiai legendinės grupės gerbėjų iš viso pasaulio.

Abbey Road gatvė: „The Beatles“ pėdsakai

Jeigu būtų surengti žymiausios pasaulio pėsčiųjų perėjos rinkimai, į nugalėtojos titulą, be jokių abejonių, pretenduotų Londone, Abbey Road gatvėje esanti perėja. Šią šiaurinio Londono vietą 1969-aisiais išgarsino legendinė britų roko grupė „The Beatles“: Abbey Road gatvės perėja su ją kertančiais keturiais grupės muzikantais – Johnu Lennonu, Paulu McCartney, Ringo Starru bei George‘u Harrisonu – įamžinta ant „bitlų“ albumo „Abbey Road“ viršelio. Iki šiol šioje vietoje tokia pačia poza ir išsidėstymu mėgina įsiamžinti tūkstančiai legendinės grupės gerbėjų iš viso pasaulio. Abbey Road gatvė ir joje esanti pėsčiųjų perėja traukia ir kitas populiariosios muzikos garsenybes. Garsųjį „The Beatles“ albumo viršelį yra įmitavusi JAV roko grupė „Red Hot Chili Peppers“ bei hip-hopo muzikos stiliaus amerikiečių atlikėjas Kayne Westas.

Abbey Road perėją saugo valstybė

 Į Londono turistinius maršrutus Abbey Road gatvė įtraukiama nuo 1970-ųjų. Prabėgus keturiasdešimčiai metų, 2010-aisiais, Abbey Road gatvės perėja oficialiai pripažinta nacionaline Didžiosios Britanijos vertybe, jai suteiktas II-asis II-asis valstybinės apsaugos laipsnis. Tai reiškia, kad Abbey Road gatvės vieta ties perėja gali būti rekonstruojama tik su vietos valdžios leidimu, paremtu išsamiai atlikta analize. Įdomu tai, kad dabartinė Abbey Road perėja nėra originalioji, įamžinta ant albumo viršelio. XX a. aštuntojo dešimtmečio pradžioje ji buvo perkelta keletu metrų toliau. Dėl kokių priežasčių tai padaryta, nėra tiksliai aišku. Be to, į šį faktą pernelyg didelio dėmesio nekreipia nei patys britai, nei perėjoje besifotografuojantys turistai. Valstybės paveldu pripažinta ir visiškai greta esanti „Abbey Road“ studija, kurioje  „The Beatles“ 1969-aisiais ir įrašė garsųjį savo albumą. Jame skamba tokios dainos, kaip „Come Together“, „I Want You“, „Here Comes the Sun“, „Something“ ir kt. Prestižine laikoma „Abbey Road“ studija buvo įkurta dar 1931 m. Savo laiku joje buvo įrašyti ir tokių grupių, kaip „Pink Floyd”, „The Hollies”, „Morrisey-Mullen” ir kt. albumai.

Originalus Abbey Road gatvės pradžią žymintis ženklas, esantis greta garsiosios perėjos, ne vieną kartą buvo pavogtas, todėl dabar yra pritvirtintas aukštai ant sankryžoje esančios gatvės kampo. Kas keletą mėnesių miesto valdžiai tenka valyti ir greta perėjos esančią sieną – ji būna išpaišyta grafiti fanų.

Atvykimas į Abbey Road gatvę

Į Abbey Road gatvę patogiausia atvykti viešuoju Londono miesto transportu – metro. Jums reikėtų pasirinkti Jubilee linijos požeminį traukinį ir vykti iki St. John‘s Wood stotelės. Išėję iš metro pereikite į kitą gatvės pusę ir 5 min. žingsniuokite Grove End Road gatve, kuria ir prieisite sankryžą su Abbey Road. Garsioji pėsčiųjų perėja bus visiškai greta. Visai šalia – ir garsioji Abbey Road įrašų studija. Objektą galima pasiekti ir Londono miesto autobusai (maršrutai 13, 82, 113, 139, 189).

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigiais lėktuvo bilietais į Londoną prekiauja Ryanair, Wizzair, EasyJet, Airbaltic, Lufthansa ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Londoną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Gatwicko, Lutono ar Stanstedo oro uostuose, todėl įsigiję skrydžio bilietus būtinai pasitikrinkite, kuriame iš oro uostų leisis Jūsų lėktuvas. Susisiekimas tarp oro uostų ir miesto centro yra puikiai išvystytas – čia kursuoja traukiniai, greitieji traukiniai, autobusai, taksi. Kelionėje traukiniu iki miesto centro užtruksite nuo 30 min. iki valandos. Traukinys – pati geriausia susisiekimo priemonė, kadangi išvengsite didelių spūsčių ir greitai pasieksite centrinį Londoną. Greitieji traukiniai tarp oro uosto ir miesto centro kursuoja maždaug kas 15 minučių.